Tehniskās jaunrades dienas

Karjeras izglītības nodarbības Latvijas skolās 2018. / 2019. mācību gadā

Zinātkāres centrs ZINOO sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti piedāvā interaktīvas izbraukuma un izglītojošas izbraukuma nodarbības skolēniem ar mērķi iepazīstināt jauniešus ar inženierzinātņu jomas profesijām.

Lējuplādēt 2018. / 2019. mācību gada tehniskās jaunrades dienu nodarbību programmu:
ZINOO-TJD_A4-Web-Info-PDF-31-08.pdf

Nodarbību tēmas:

Būvniecība un
arhitektūra
Datorzinātne,
elektronika un enerģētika
Mehānika un
aeronautika
Ekonomika un
humanitārās zinātnes
Materiālzinātne
un ķīmija

Izmantojamās atbalsta programmas:
  • ESF projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”
  • ESF projekts “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”
  • ESF projekts "Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (“PuMPuRS”)
  • Cits finansējums

Papildu informācija, zvanot 25400228 (katru dienu no plkst. 12.00 - 17.00)

PIETEIKUMA ANKETA

 Būvniecība un arhitektūraIlgumsDalībnieku skaits
1.-3.kl.
4.-6.kl.7.-9.kl.10.-12.kl.
ZemestrīceMūsdienās, ceļot jaunas ēkas, speciālisti rūpīgi analizē to konstrukcijas, lai tās spētu izturēt dažādus laika apstākļus, ugunsgrēkus un pat dabas katastrofas. Nodarbības laikā būvēsim augstceltnes pēc dažādiem parametriem un,  simulējot zemestrīces sākšanos, pārbaudīsim to izturību.
40-60 minlīdz 30
 


Inženiera izaicinājumsInženieru cienīgs komandu izaicinājums — uzbūvēt augstāko torni ar ierobežotiem resursiem. Nodarbībā mācīsimies darboties komandā un izveidot efektīvāko stratēģiju uzdevuma atrisināšanai.40-60 min līdz 30Uzveic plūdus
Zinātnieki prognozē, ka, mainoties klimatam, palielināsies lietusgāžu biežums, kas var radīt plūdu draudus. Dzīvojot teritorijās, kurās plūdi ir bieža parādība, arhitektiem un būvniekiem ir jāspēj radīt konstrukcijas, kurām nekaitētu šī dabas stihija. Nodarbības laikā eksperimentēsim ar dažādiem materiāliem un konstrukcijām, lai izveidotu plūdu drošas ēkas.
40-60 minlīdz 30
        
 Datorzinātne, elektronika un enerģētikaIlgumsDalībnieku skaits1.-3.kl. 4.-6.kl.
7.-9.kl.10.-12.kl.
LEGO NXTIzmantojot mūsdienu tehnoloģijas, vairs nav sarežģīti radīt robotu, kas spētu darboties bez tiešas cilvēka palīdzības. Izmantojot iztēli un konstruēšanas prasmes, uzzināsim, kā pašiem radīt savus robotus, kuri pildīs konkrētas funkcijas.vismaz 60 min līdz 16

Morzes kods
Gūsim priekšstatu par komunikāciju tehnoloģijām un paši izveidosim dažādas sakaru ierīces, ar kurām varēsim sazināties, izmantojot Morzes kodu.
40-60 minlīdz 30


Kas ir elektrība?
(piedāva tikai "ZINOO Cēsis")
Spuldzītes iedegšanās ikdienā šķiet pašsaprotama lieta, par kuru parasti pat neaizdomājamies. Tomēr, kāpēc un kā tā iedegas? Šajā nodarbībā iepazīsim elektrisko ķēžu slēgšanas pamatprincipus un uzzināsim par dažādu materiālu elektriskajām īpašībām.
40-60 minlīdz 30

        
 Mehānika un aeronautikaIlgumsDalībnieku skaits
1.-3.kl. 4.-6.kl. 7.-9.kl.10.-12.kl.
Kosmiskā olaCeļojums Visumā sastāv no vairākiem vienlīdz svarīgiem posmiem, bet svarīgākais — veiksmīga piezemēšanās. Komandas uzdevums ir no dotajiem materiāliem izveidot kosmisko zondi, kas spētu veiksmīgi piezemēties, saglabājot veselu "kosmonautu" - olu.
40-60 minlīdz 30


Gaisa raķetesNav noslēpums, ka nākotnē kosmosa nozare kļūs cilvēkiem arvien pieejamāka un nozīmīgāka. Tā aptvers un iesaistīs vairākas dzīves jomas, ne tikai raķešu būvi. Nodarbībā apgūsim raķešbūves pamatus un izveidosim paši savus papīra gaisa kuģus, ar kuriem sacensties lidojumā.
40-60 minlīdz 30
Papīra lidmašīnas
Papīra lidmašīnu modeļi sākotnēji tika izmantoti lidaparātu projektēšanai. Vairāki no principiem, kas ļauj pasažieru lidmašīnai lidot, strādā arī papīra lidmašīnām. Izmantosim papīru, lai izpētītu šos principus un pārbaudītu tos darbībā.40-60 minlīdz 30
        
  Ekonomika un humanitārās zinātnesIlgumsDalībnieku skaits 1.-3.kl. 4.-6.kl. 7.-9.kl.10.-12.kl.
Spēļu teorija
Aiz aizraujošām spēlēm slēpjas matemātikas teorijas, kuras saprotot iespējams sasniegt labākus rezultātus vai pat gūt uzvaru pār pretinieku. Nodarbības laikā stratēģiski domāsim un mācīsimies izmantojot spēles.
vismaz 60 minlīdz 30
Prāta ilūzija
(piedāvā tikai “ZINOO Rīga”)
Jūs uzzināsiet, kā iluzionisti trikos izmanto dažādas lietu fiziskās, ķīmiskās īpašības un ķermeņa valodu, lai pievērstu vai novērstu skatītāju uzmanību. Jauniešiem būs iespējams uzzināt par ķermeņa valodas izmantošanu ikdienā un karjeras gaitās.
40-60 minlīdz 100


        
 Materiālzinātne un ķīmijaIlgumsDalībnieku skaits 1.-3.kl. 4.-6.kl. 7.-9.kl.
10.-12.kl.
Misija "Laiva"
Materiālam, no kā būvēts transportlīdzeklis, ir liela nozīme. Īpaši tad, ja tas pārvedā kravu uz ūdens. Nodarbības laikā iepazīsimi ūdens īpašības un būvēsim laivu no ierobežotiem materiāliem, kurai būs jāpiedalās sacensībā par lielāko kravnesības spēju.
40-60 minlīdz 30


Gudrais plastilīns
Pārbaudīsim ķīmisko vielu reakcijas, gatavojot paši savu gudro plastilīnu, kuru pēc nodarbības būs iespējams paturēt sev.
40-60 minlīdz 30
Eksperimentu priekšnesums
Interaktīvs eksperimentu priekšnesums. Pārliecināsimies par jau zināmu vielu neparastām īpašībām un veiksim eksperimentus ar ļoti aukstām gāzēm, ūdeni, gaisu un uguni.
40-60 minlīdz 100
Ūdens attīrīšana
Pirmā dzīvība uz mūsu planētas ir radusies ūdenī. Nodarbības laikā attīrīsim ūdeni ar vienkāršiem un pieejamiem materiāliem. Pārbaudīsim rezultātus, veicot ūdens kvalitātes testus pirms un pēc attīrīšanas.
40-60 minlīdz 30
Kas ir skaņa?
(piedāvā tikai “ZINOO Cēsis”)
Vai zināt, kā ar skaņu pārvietot priekšmetus? Vai esat kādreiz spēlējuši flautu vai ksilofonu? Šajā nodarbībā nekādu fizikas teoriju vai sausu faktu! Šeit jūs varēsiet skaņu ieraudzīt, iepazīt tās īpašības un ticēt tikai tam, ko paši novērosiet!
40-60 minlīdz 30

LATVIJAS ZINĀTNES CENTRU APVIENĪBA

 .