SPARKS

Ārpus laboratorijas: ”Dari pats” zinātnes revolūcija ir izpratni veicinošs projekts, kas ir veidots ar mērķi parādīt Eiropas iedzīvotājiem, ka arī katrs no viņiem var iesaistīties zinātnē, un,  ka atbildība par zinātniskajiem pētījumiem un inovācijām tiek dalīta starp dažādām ieinteresētajām pusēm.

Ārpus laboratorijas: ”Dari pats” zinātnes revolūcija ir projekts, kura mērķis ir veicināt Eiropa pilsoņu iesaisti Atbildīgas pētniecības un jauninājumu (APJ) jēdziena un prakses iepazīšanā  caur tādiem tematiem, kā tehnoloģiskās pārmaiņas veselības jomā un medicīnā.

Ārpus laboratorijas: ”Dari pats” zinātnes revolūcija mērķis ir mazināt plaisu starp īpaši straujo tempu kādā notiek zinātnisko inovāciju attīstība un sabiedrību, izmantojot interaktīvu ceļojošu izstādi un vairāk nekā 230 saistošas aktivitātes, kas norisinās visa Eiropas Savienībā.

Šī Eiropas mēroga izstāde atklās, kā parasti cilvēki izmanto zinātni visdažādākajos veidos: sākot ar pacientu inovācijām līdz pat “dari pats” (DIY) bioloģijai, risinot sabiedrības veselības problēmas, piemēram, gaisa piesārņojumu, antibiotiku nepanesamību vai slimību uzliesmojumus. Izstādes iecere - izveidot platformu, kurā tiek dota iespēja iegūt pieredzi, ar kuru tālāk varētu dalīties apmeklētāji visā Eiropā, pārvarot pat atšķirīgo valodu robežas, esot ārpus tām. Izstāde „Ārpus laboratorijas” tika īpaši izstrādāta, lai spētu tikt izrādīta 29 Eiropas valstīs, laika posmā no 2016. gada jūnija līdz 2018. gada maijam.

Kur?

Izstāde “Ārpus laboratorijas: ”Dari pats” zinātnes revolūcija” ir apskatāma Cēsīs, Pilsmuižas klētī (Pils laukums 15) no 4. jūlija līdz 31. augustam.

Darba laiks:

Darbadienās: 12:00 – 17:00
Brīvdienās: 10:00 – 18:00

Vairāk informācija:

Twitter- Sparks_eu    

Facebook- Sparks EU                                

Google+ - Sparks Project

http://www.sparksproject.eu/

Projekta koordinatore Latvijā – monta.atvase@gmail.com     .